Apríles 2017

Tisková zpráva

Třetí dubnovou sobotu (22. 4.) bude studentský festival Apríles vítat festivalovou sezónu na 1435 mm / Nákladovém nádraží Žižkov. K tomu zahraje Klara & The Pop, Himalayan Dalai Lama, Circus Brothers, teepe, The Atavists, Noisy Pots, Blastersex, Piqi Miqi a St. Jacob.

V rámci doprovodného programu se nám představí Václav Šindelář, známý pod jménem Anatol Svahilec, který byl v roce 2014 mistrem Slam Poetry v ČR, dále uvidíme představení nezávislého loutkového divadla Ilegumova divadelní společnost nebo improvizaci vedenou improvizačním týmem KLIKA.

Protože se letošní ročník Aprílesu nese ve znamení pražského industriálu, můžeme se těšit na přednáškový blok s podtitulem “Transformace industriálních prostor na kulturní střediska”. Mezi diskutující patří PR manažerka holešovického studia Alta, Tatiana Brederová a jeden ze zakladatelů úspěšných projektů jako je Vnitroblock, Kavárna co hledá jméno a Kulturní sportovna Radlická. Dále na diskuzi promluví Petr Zeman stojící za projektem mapujícím opuštěné stavby Prázdné domy a architekt Petr Kučera nám poví něco o industriální architektuře v Praze.

To, že jsou na Aprílesu vítání i děti potvrzuje především dopolední a odpolední program, kdy se bude konat žonglérský workshop pod taktovkou projektu pro podporu a rozvoj nového cirkusu Cirqueon a autorské čtení a tvořivá dílna dětského knihkupectví Pinwheels. Kreativní jedinci si budou moci vyrobit vlastní peněženku s dílnou Já na tom dělám nebo se zúčastnit workshopu recyklovaného šití a vyrobit si látkový pytlík.
Milovníky vizuálního umění jistě potěší, že budou moci v rámci Aprílesu zhlédnout výstavu fotografií iniciativy Urbex. Doprovodný program také oživí spolek ŽižCon, který se zaměřuje na deskové a rolové hry a projekt bojující za prevenci rakoviny prsu a varlat Loono.

Vstupenky v předprodeji na: https://goout.net/cs/koncerty/apriles-2017/nsvub/
Další informace: www.apriles.cz / https://www.facebook.com/apriles.praha/
Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/1900971993458429/

Kontaktní osoba:
Kateřina Sochací
media@apriles.cz
4202 967 420

 

apriles2017-poster